Bilengurme

Grup Başlığı Gönderileri

 • 10 saat önce

Hayatı üzerine kitaplar yazılan, dünya tarihine yön veren, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün #23Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramın da kendisini saygı ve özlem ile anıyor, #Bilengurme olarak Atatürk'ün en sevdiği yemekleri sizlerle paylaşıyoruz.

Yanıtla
 • 2 gün önce

#Finkafe Ailesi ne Yeni Katılan Herkese Hoşgeldiniz Diyorum #Bilengurme yi Takip ediniz Yoksa Çok şey kaçırırsınız (=

Yanıtla
 • 3 gün önce

Patlıcan Tabanlı Pizza Tarifi, Nasıl Yapılır? - Yemek.com

Sarımsaklı-biberiyeli domates sosu, rendelenmiş kaşar peyniri ve sosisle çeşnilenen patlıcan tabanlı pizza tarifi hazırladık biz bugün.

Yanıtla
 • 3 gün önce

Fırında Pancar Cipsi Tarifi, Nasıl Yapılır? - Yemek.com

Fırında pancar cipsi, pancarın lezzetini, fırında pişen kıtır dilimlerle, sağlıklı bir halde size sunan bir tarif.

Yanıtla
 • 3 gün önce

Fırında Sebzeli Köfte Tarifi, Nasıl Yapılır? - Yemek.com

Fırında sebzeli köfte tarifiyle çocuklarınızın ziyafet sofralarına talibiz. Yanına bir de makarna geldi mi onlardan iyisi yok!

Yanıtla
 • 3 gün önce

Fırında Hafif Gökkuşağı Tarifi, Nasıl Yapılır? - Yemek.com

Renklerin gücü adına! Hafif, sağlıklı ve gökkuşağı kadar renkli bir tarifle tüm sofralar şenlensin, fırınlar bayram etsin!

Yanıtla
 • 6 gün önce

Namaz Hakkında Kısa Bilgi | Kuran Yurdu

Kalp,akciğer ve beyin gibi,uzuvlardan bazısı olmadığında insan yaşayamaz.Göz,el ve ayak gibi bazı uzuvlar olmadığında ise insan yaşayabilir ancak bazı

Yanıtla
 • 6 gün önce

Yanıtla
 • 6 gün önce

Yanıtla
 • 6 gün önce

Yanıtla
 • 6 gün önce

Yanıtla
 • 6 gün önce

Yanıtla
 • 6 gün önce

Bu kadar çok baklava demişken bir baklava tarifi vermeden olmaz dedik, ondan vazgeçemeyenlerin karşısına yine pratik bir tarifle çıkageldik. Kolayca hazırlanışını hazır baklava yufkalarına borçlu olan bu baklava, harcındaki mis kokulu malzemeyle, pratikliğiyle, lezzetiyle size bugüne dek yediklerinizi unutturabilir. #Bilengurme

https://yemek.com/tarif/ev-yapimi-kolay-baklava/

... daha fazla

Ev Yapımı Kolay (Yalancı) Baklava Tarifi, Nasıl Yapılır? - Yemek.com

Hazır baklava yufkaları, tarçınla harmanlanan ceviz içi ve şerbetle ev yapımı kolay baklava (yalancı) tarifiyle bu tatlıyı kolayca hazırlayacaksınız.

Yanıtla
 • 6 gün önce

Sadece 5 malzemeyle hazırlanan, bal kabağını hiç sevmeyen insana bile sevdirecek kadar iddialı bir pide bu. Yılın çok kısa bir zamanı bizimle birlikte olan bal kabağının mevsiminin gelmesini dört gözle bekleme sebebiniz olacak, öyle diyelim. #Bilengurme

https://yemek.com/tarif/bal-kabakli-pide/

Bal Kabaklı Pide Tarifi, Nasıl Yapılır? - Yemek.com

Baklava yufkasıyla kısa sürede, kolaylıkla hazırlanabilen bal kabaklı pide tarifi, katmeri andıran tatlı bir börek görünümünde.

Yanıtla
 • 6 gün önce

Tahin Helvalı Çıtır Rulo Tarifi, Nasıl Yapılır? (Videolu) - Yemek.com

Oldukça pratik ve bir o kadar da lezzetli tahin helvalı çıtır rulolar, şipşak hazırlanıyor, lezzeti ile mest ediyor. Bu tarif kaçmaz!

Yanıtla
 • 6 gün önce

Avusturya mutfağının meşhur lezzetlerinden strudel, aslında hamuru da evde hazırlanarak yapılabilecek özel bir tarif ama baklavalık yufkalardan destek alarak aynı lezzeti yakalamanız da mümkün. Dilerseniz iç harcını elmalı ya da vişneli olarak da hazırlayabileceğiniz strudel, çay saatlerinizin yeni yıldızı olmaya aday #Bilengurme

https://yemek.com/tarif/armutlu-strudel/

... daha fazla

Armutlu Strudel Tarifi, Nasıl Yapılır? - Yemek.com

Armutlu strudel tarifi ile hem geleneksel strudeli yorumluyor hem de hamur açma meselesini kolaylaştırarak iddamızı ortaya koyuyoruz.

Yanıtla
 • 6 gün önce

Adını duyunca yüzünüzü buruşturmuş olabilirsiniz ama aslında kendisi bir kez tadına bakınca her gün yapmak isteyeceğiniz kadar lezzetli. Öyle ki bağımlılık yapabilir, en değer verdiğiniz, en çok sevdiğiniz tatlılar arasında üst sıralara tırmanabilir. #Bilengurme

https://yemek.com/tarif/pacavra-tatlisi/

Paçavra Tatlısı Tarifi, Nasıl Yapılır? (Videolu) - Yemek.com

Paçavra tatlısı tarifiyle kolayca hazırlayacağınız nefis bir şerbetli tatlıyla tanışacaksınız. Bu kolay tatlı bu akşam sofranıza çok yakışacak.

Yanıtla
 • 6 gün önce

Baklavalık yufkaları kullanarak yapabileceğiniz en farklı, en sıra dışı, aynı zamanda da en lezzetli ve ferah tatlılardan biri o! İrmik, süt, limon kabuğu rendesi ve vanilya bir araya gelir de ortaya lezzetsiz bir şey çıkabilir mi zaten? #Bilengurme

https://yemek.com/tarif/limonlu-sut-tatlisi/

Limonlu Süt Tatlısı Tarifi, Nasıl Yapılır? - Yemek.com

Şu zamana kadar yediğiniz en hafif, en pratik ve lezzetli tarifle tanışın. İrmiğin ve limonun güzelleştirdiği: Limonlu süt tatlısı tarifi.

Yanıtla
 • 6 gün önce

Hazırlaması yalnızca 10 dakikanızı alacak, 20 dakikada da pişirip misler gibi bir tatlı ortaya çıkaracaksınız diyoruz. Üstelik bu kez baklava yufkasını yalnız bırakmıyor, irmikten de destek alıyoruz.

Arasına da kaymak ya da dondurma geldi mi, tamamdır #Bilengurme

https://yemek.com/tarif/irmikli-perde-tatlisi/

... daha fazla

İrmikli Perde Tatlısı Tarifi, Nasıl Yapılır?(Videolu) - Yemek.com

Aniden gelen tatlı krizlerine, ansızın gelen misafirlerinize ve tüm sevdiklerinize şipşak yapabileceğiniz lezzetli mi lezzetli irmikli perde tatlısı!

Yanıtla
 • 6 gün önce

İçindeki nefis muhallebiyle farkını ortaya koyan bu nefis tatlının en güzelini yemek için elbette Karadeniz'e doğru yol almak gerekir ama canımız her istediğinde de yollara düşemeyeceğimize göre onu evde, en lezzetlisinden, en pratiğinden yapmayı da öğrenmek gerek. #Bilengurme

https://yemek.com/tarif/laz-boregi/

Laz Böreği Tarifi, Nasıl Yapılır? - Yemek.com

İncecik açılmış baklava yufkaları arasında kalan koyu kıvamlı muhallebiyle fırınlanan tatlı, şerbetlendikten sonra servis ediliyor.

Yanıtla

Grup Liderleri

Finkafe Mobil

2018 @Mobifin