• 9 saat önce

Ağaçların kesilmesi iyi olmuş.
Mevlana Türbesi bir ferahlamış.

Yanıtla
 • 6 gün önce

Türk müteahhitlerinin yurt dışında bugüne kadar üstlendiği projelerin toplam bedeli haziran ayı itibarıyla 366,5 milyar dolara ulaşırken, bu yılın ilk yarısında alınan işlerin tutarı 9,2 milyar dolar oldu.

Yanıtla
 • 11 gün önce

Yanıtla
 • 14 gün önce

Yanıtla
 • 16 gün önce

LİMAK/ÖZDEMİR: 3. HAVALİMANI METROSU 2019 SONUNDA TAMAMLANACAK

Yanıtla
 • 16 gün önce

İşte eski ve yeni Ataköy. 1960'larda kıyıda yerine uygun çağdaş bir plaj vardı. Bugün o plajın yerinde, kıyıyı bir kale duvarı gibi kaplayıp Ataköy'ün denizle ilişkisini yok eden, çevresiyle barışık olmayan, uyumsuz, yoğun, yüksek bir yapılaşma var.

Yanıtla
 • 17 gün önce

Şehir planı mı?

O da ne?

Yanıtla
 • 18 gün önce

Yanıtla
 • 20 gün önce

Yanıtla
 • 21 gün önce

Sevgili İstanbul Belediyesi,

İstanbul'un en güzel merdivenlerinden biri olan Fındıklı merdivenlerini yıkıp açıkhava yürüyen merdivenleri yapacakmışsın.

Bence yanlış yerden başlıyorsun. En güzeli olan Kamondo'dan başlayalım yıkmaya. Yokuşu da daha rahat çıkarız değil mi?

Yanıtla
 • 22 gün önce

İtalyanlar'dan üçüncü köprü kararı!

İtalyanlar üçüncü köprüdeki paylarını satıyor. Astaldi'den yapılan açıklamada Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 3'te 1'inin satışı için görüşmelerin ileri aşamada olduğu belirtildi.

İtalyan inşaat şirketi Astaldi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Paolo Astaldi, İstanbul’daki üçüncü köprüde sahip oldukları yüzde 33 payın satışı için yapılan görüşmelerin ileri aşamada olduğunu söyledi.

Astaldi ve IC Yatırım Holding’in ortak girişim şirketi, aralarında Çinli şirketlerin de olduğu yatırımcılarla Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki hisselerinin satışı için görüşüyordu.

Üçüncü köprü 2026 yılına kadar özel sektör tarafından işletilecek.

... daha fazla

Yanıtla
 • 22 gün önce

😒

Yanıtla
 • 24 gün önce

Erdoğan’dan metro jesti bekliyorlar

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 1988 yılında yapımı için ilk adımı atılan ve 15 yılı geçen sürenin ardından dış kaynaklı hazine garantili krediyle 526 milyon dolara inşa edilen Adana metrosunun (Hafif Raylı Sistem), Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına devrinin gerçekleştirilmesi isteniyor.

Adana metrosunun borcunun yaklaşık 800 milyon liralık kısmının ödendiği, geriye halen 1 milyar 200 milyon liralık bir ödemenin kaldığı bildirildi.

274 MİLYON DOLAR LAZIM

Dış kaynaklı hazine garantili krediyle 526 milyon dolara inşa edilen 13,5 kilometrelik metroya ilave olarak planlanan 10,3 kilometre uzunluğundaki Balcalı ve yapımı süren yeni stadyuma kadar uzanacak ikinci etap hat projesinin maliyeti de 274 milyon 300 bin dolar olarak belirlendi.

YÜZDE 40'I BORCA VE FAİZE GİDİYOR

Adana Büyükşehir Belediyesinin maddi olanakları ve İller Bankası payının yüzde 40’lık bölümünün, metronun kredi borcu ve faizine kesilmesi nedeniyle, ikinci etap çalışmaları ve yeni yatırımların önünün kesilmesine sebep oldu.

BAKANLIĞIN DEVRALMASI BEKLENİYOR

Adana metrosunun, hizmete giren Adana Şehir Hastanesi, yeni Adliye Binası, Bilim ve Teknoloji Üniversitesine de gitmiyor olması, Adanalı vatandaşları zor durumda bıraktığı ifade edildi. Bu sebeple Adana’nın yeni yatırımlarının önünün açılması için, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adanalı vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesinin bütçesini oldukça zorlayan metro yükünün, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından devralınmasının beklenildiği kaydedildi.

ADANA'YA YÜK

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’nın sırtında büyük bir yük oluşturan ve tamamlanmadığı için de verimli olarak çalışmayan metro yükünün hükümet tarafından görüşüleceğini ve Adana’nın lehine değerlendireceğini kaydetti.

... daha fazla

Yanıtla

Güncel Başlıklar

Finkafe Mobil

2018 @Mobifin