• bir gün önce

Commerzbank: TL'nin düşüşü mükemmel bir doğal deney...

Commerzbank, dolar/TL'de 3.90 olan yarıyıl beklentilerinin aşıldığını ve yılsonu beklentileri olan 4 seviyesinin ulaşılabilir göründüğünü belirtti. Stratejist Tatha Ghose dünkü raporunda, liradaki değer kaybının, makro ekonomik verilerin zaman zaman piyasaya nasıl ağırlığını koyduğunu gösteren 'mükemmel bir doğal deney' olduğunu belirtti.

Yanıtla
 • 6 gün önce

Dövizde rekor üstüne rekor...

Türk Lirası bugün euro ve sterlin karşısında tarihi dip seviyelere gerilerken, dolar da 3.90 sınırına geldi.

Tahvil faizlerinde yukarı yön isteği sürerken Türk Lirası kayıplarını artırdı. Bugün 16 baz puan artışla 12.81'e kadar çıkan 10 yıllık tahvil faizi şu sıra 12.76'da yer alırken, 2 yıllıkta getiri 10 baz puan artışla 13.90 oldu.

Yanıtla
 • 7 gün önce

Yerli Bitcoin NeXpara faaliyetlerini durduruyor.

Türkiye'nin yerli kripto para birimi olarak tanıtılan NeXpara, faaliyetlerini durdurduğunu resmi internet sayfası üzerinden yaptığı duyurdu.
Söz konusu açıklamada faaliyetleri durdurma sebebi olarak, Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde bu işlemlerin imkansız olması gösterildi.

Yanıtla
 • 12 gün önce

Yanıtla
 • 12 gün önce

Trump ve Kim'in buluşma haberi, doları hareketlendirdi...

ABD Başkanı Doland Trump’ın çelik ve alüminyuma getireceği gümrük vergilerinin esnek olacağını söylemesi ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un ile buluşacağı haberinin etkisiyle ile dolar/TL 3.82 düzeyine indi.

Yanıtla
 • 14 gün önce

En büyük 100 kripto para biriminden 95'i düştü...

Kripto para birimleri piyasalarına getirilen kısıtlama ve düzenleme haberlerinin yanında, ABD'li ekonomist Nouriel Roubini'nin blok zincir piyasasını 'boş bir hayalden ibaret' diye nitelendirmesinin de etkisiyle, en yüksek hacimli ilk 100 kripto para birimi arasından 95'i değer kaybetti.

Yanıtla
 • 20 gün önce

Kripto paraların dünyada büyük bir ivme kazanmasıyla Türkiye de bu konuda adımlar atmaya başladı. Kripto para borsasının en yeni girişimlerinden biri olan Binans üye alımına başladı.

Hakan Baş, Alper Özdemir ve Mustafa Alpay ortaklığında kurulan Binans ilk önce Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları işleme açması bekleniyor.

Yanıtla
 • 21 gün önce

Yanıtla
 • bir ay önce

Gümrükte 'Bitcoin' operasyonu

Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan bir otomobilde, kripto para üretiminde kullanılan 6 cihaz ele geçirildi. - Anadolu Ajansı

Yanıtla
 • bir ay önce

Malezya'dan 'şeriata uygun' kripto para...

İslam'ın devletin dini, tüm Malayların Müslüman kabul edildiği ve Müslümanların şeriat mahkemelerinde yargılanabildiği Malezya'da, HelloGold şirketi, 2017 sonunda altın destekli kripto para çıkardı.
Bununla yetinmeyen teknoloji-finans şirketi, son olarak, GOLDX isimli kripto para için 'şeriata uygundur' sertifikası aldı.

Yanıtla
 • bir ay önce

ABD ile Türkiye El Sıkıştı, dolar/TL 3.74'e indi...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson arasında gerçekleşen toplantıdan 'ilişkilerin normalleşmesi kararı' çıkması sonrası dolar/TL 3.74 seviyesine kadar gevşedi.

Yanıtla
 • bir ay önce

Euro/TL rekor tazeledi...

Yeni güne sakin bir seyirle başlayan dolar/TL 3.8050 seviyesinde işlem görürken, yurtiçinde euro sabah 4.7267 ile rekor kırdı.

Yanıtla
 • bir ay önce

yetmeyen paran olmasındansa hiç olmaması daha iyi. yok işte napçen, yok.

Yanıtla
 • bir ay önce

Dolar/TL haftaya 3.80'den başladı...

Geçen hafta küresel piyasalarda yaşanan sert dalgalanmalara karşı güçlü kalan TL, haftayı 3.8223'ten tamamladı. Kur yeni haftaya da 3.80 seviyelerinde başladı.

Yanıtla
 • bir ay önce

Efsane sona mı eriyor? Bitcoin 6.000 doların altını gördü...

Dünyanın en çok tanınan sanal parası olan Bitcoin böylece 2018 başından beri değerinin yarısını kaybetmiş oldu. Sanal para Aralık ayında 20,000 dolara çok yaklaşarak zirve yapmıştı. Diğer kripto paralar da bu hafta ciddi değer kayıpları yaşadılar.

Yanıtla
 • bir ay önce

Bitcoin 6 bin 500 doların altına geriledi...

Bitcoin, 6 bin 500 doların altına gerileyerek son 12 haftanın en düşük seviyesini gördü.

Yanıtla
 • 2 ay önce

1 Milyon $ Olmazsa Cinsel Organımı Kesip Yiyeceğim...

İlk ticari antivürüs yazılımının kurucusu John McAfee “Bir Bitcoin 2020 yılının sonlarında 1 milyon dolar olmazsa bir televizyon kanalında kendi cinsel organımı kesip yiyeceğim" iddiası ile gündemde.
Bitcoin'in son bir aydır neden düştüğü şeklinde yöneltilen soruya ise McAfee şu şekilde cevap verdi: "Tanrım! Her yükselişin tabii ki düşüşü olacak. Belki de yüzlerce kez olacak. Artık biraz cesur olun." dedi.

... daha fazla

Yanıtla
 • 2 ay önce

'Her kripto para ayrı değerlendirilmeli'

İSEFAM Müdürü Doç. Dr. Kaya, "Kripto paraların mübadele, değer saklama aracı olarak veya para transferinde kullanılmasında fıkhen bir beis yoktur." dedi. - Anadolu Ajansı

Yanıtla
 • 2 ay önce

Sanal Paralar: Ripple rekorunun %74 altında...

Ripple, Bitstamp'ten alınan fiyatlara göre %13 düşerek 83 cent seviyelerine geriledi. Önemli sanal paralardan Ripple, 1 doların altına gerilemesi sonrasında 4 Ocak'ta görülen 3.32 dolarlık rekorunun %74 altında bulunuyor.

Yanıtla
 • 2 ay önce

Sanal paralar kayıplarını hızlandırdı: Bitcoin 9 bin doların altında...

En popüler sanal para olan Bitcoin, bundan sadece altı hafta önce, 18 Aralık 2017'de 19,511 dolarlık tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Şimdi ise ilginin hızla arttığı dijital para rekorunun yarısının da altında bulunuyor.

Yanıtla

Güncel Başlıklar

Finkafe Mobil

2018 @Mobifin