• 8 gün önce

Yanıtla
 • 9 gün önce

Yanıtla
 • 10 gün önce

Yanıtla
 • 10 gün önce

Yanıtla
 • 10 gün önce

Yanıtla
 • 10 gün önce

Yanıtla
 • 13 gün önce

Gelinlikte prenses modeli

Prenses gelinlikler, gelin adayları tarafından en çok tercih edilen modellerden biridir. En mutlu gününüzde seçtiğiniz gelinliğin sizi yansıtacağını unutmamalısınız ve modeli buna göre belirlemelisiniz.
Bir gelinliğin tüm siluetini belirleyen şey etek kesimidir. Kabarık prenses gelinlik modellerinde etek ön plandadır.
Daha sonra saç modeli, ayakkabı modeli, makyaj ve kullanılan aksesuarlar gelir. Görüntünüzün bir bütünlük taşıyabilmesi için tüm parçaların aynı stile sahip olması ve birbiri ile uyumlu olması gerekir.
Kabarık bir forma sahip olan balo tipi gelinlik olarak da bilinen prenses gelinlikler, belden itibaren hacim ve hareket kazanan, kabaran bir kesime sahiptir. Belden kabararak kalçayı ve basenleri ustaca gizleyen bu model, armut vücut tipi kadınlar için idealdir.
Bunun yanı sıra kum saati vücut tipine sahip kadınlar da tercih edebilir. Beli ön plana çıkaran bu modeller, zarafetin altını çizer.
Aslında tüm gelinlik modelleri, etek kesimlerine göre isimlendirilir.
Prenses kesim modeller de asıl önemli nokta eteğin başlangıç noktasıdır.
Tam bel hizasından kabaran etekler prenses gelinlikler için ideal bir formdur. İki kesim alternatifiniz vardır. Tam prenses yani bel hizasından kabaran modeller ve düşük bel yani eteğin bel ve kalça arasında kabaran modeller bulunur.
Boyunuz uzun ise seçeceğiniz gelinlik düşük bel olmalıdır.
Boyu kısa kadınlara prenses gelinlikler yerine A kesim gelinlikleri seçmelerini önerilir.
Prenses kesim gelinlikler maalesef kısa boylu kadınlarda uzun boylu kadınlarda olduğu kadar hoş durmuyor.
Bu modellerin etekleri çok kabarık olduğu için sizi olduğunuzdan daha kilolu ve basık gösterir.

... daha fazla

Yanıtla
 • 13 gün önce

Belinizi ince göstermek için nasıl giyinmelisiniz?

Her vücut tipi farklıdır ve vücut tiplerine göre kıyafet seçimi şıklığın en önemli adımıdır. İnce ve uzun bacaklarına oranla üst gövdeleri özellikle de belleri daha kalın olan elma vücut tipine sahip kadınlar buna uygun bir kıyafet seçerek daha ince görünebilir.
A Kesimin Mucizevi Etkisi
A kesim yani belden bollaşan elbise ve etekler, beli ortaya çıkarıp alt kısım ile olan orantısızlığı kamufle eder. Kum saati formundaki ince bel görüntüsünü yakalamanızı sağlayan A kesim etekleri, A kesim elbiselerdeki görünümü yakalamak için dar üst giysilerle kombinlemeniz yeterlidir.
Yüksek Bel Giysiler ile Daha İnce Bir Bel
Her geçen gün daha da moda olan ve pek çok kişi tarafından tercih edilen yüksel bel pantolon ve etekler, bellerini ince göstermek isteyenlerin en büyük yardımcıları arasında yer alır. Karın bölgesini toparlayarak beli ortaya çıkaran yüksek bel giysiler hatları daha belirgin ve ince gösterir.
Sadece Kıyafet Değil Aksesuarlarınıza da Dikkat Edin
Belinizi ince gösteren kıyafetler seçmenin yanı sıra daha kalın bölgelerinizi kamufle edecek, dikkatleri başka yöne çekecek aksesuarlar kullanmak da çok önemlidir. Gösterişli bir kolye, renkli bir saç bandı, uzun sallantılı küpeler dikkatleri belden uzaklaştırır.
Panel Elbise ve Peplum Giysilerle Kum Saati Vücuda Kavuşun
Bel kısmı iki yandan darlaşan, alt kısmı daha geniş, üst kısmı daha dar gösteren panel elbise modelleri, hem şık hem de uyumlu yapılarıyla pratik bir kullanım sağlar. Şık ve iddialı görünmek isteyenlerin tercihi olan peplum elbise ya da bluzlar ise kum saati görünümünün yakalanmasına imkan tanır. Peplum kıyafetler bel kısmına kadar dar, ardından bir çember etek ile bollaşan kıyafetlerdir.
Nude Etkisi
Ayrıca vücudunuzun eşit ve orantılı görünmesi için çorapsız giydiğiniz elbiselerinizi nude ayakkabılarla kombinlemeniz ya da aynı renk çorap ve ayakkabı (örneğin siyah bir ayakkabı ve siyah külotlu çorap) giymeniz de etkili olacaktır.

... daha fazla

Yanıtla
 • 13 gün önce

Victoria’s Secret yeni yaz koleksiyonunu Londra’da tanıttı

Victoria’s Secret, yaz koleksiyonunu Londra’daki Penthouse Victoria’da gerçekleşen etkinlikte tanıttı

İhtişamlı Penthouse’da katılımcılar Victoria’s Secret Dream Angels içgiyim koleksiyonunun, canlı yaz renklerini ve Very Sexy Now koleksiyonunun ferahlatıcı kokularını keyifle incelerken, panoramik Londra manzarasına karşı Victoria Sport eşliğinde eğlenceli bir spor dersinin tadını çıkardılar.

Game of Thrones’un gizemli karakteri Arya Stark’a hayat veren Maisie Williams’ın da katıldığı etkinlik birbirinden güzel karelere ev sahipliği yaptı.

Maisie Williams, Victoria’s Secret’ın Dream Angels koleksiyonuna ait body üstü, açık renk kotuyla kombinleyerek bütün dikkatleri üzerine çekti.

... daha fazla

Yanıtla
 • 13 gün önce

Vücut şeklinize göre etek modeli seçimi

Her mevsimde kullanılan bir parça olan eteklerin üzerinizde daha güzel durması için vücut şeklinize göre model seçmeniz gerekiyor. İşte vücut tipine göre etek seçimleri...
ZAYIF KADINLAR
Zayıfsanız tercih edeceğiniz mini etekler bacaklarınızın ön plana çıkmasını sağlar. Eğer boyunuz kısaysa, dizinizin yaklaşık bir karış üstünde olan bir model seçmelisiniz. Seçtiğiniz eteği boyunuzu uzatmak adına eğer uygunsa dolgu topuklu ayakkabılarla kullanabilirsiniz.
İNCE BEL GENİŞ BASEN
İnce belli olmak şüphesiz her kadının hayali. Ancak kimisinin beli oldukça ince, basen kısımları bele oranla daha geniş olabiliyor. Yani dar kesimler tercih edildiğinde orantılı bir görünüm ortaya çıkmıyor. Çok ince belli, baseni daha geniş kadınlara basenden sonra çan tarzı inen etekler öneriliyor.
UZUN BOYLU VE KİLOLU BAYANLAR
Uzun boylu ve kiloluysanız; uzun, ayak bileklerinizde biten etekler giyebilirsiniz. Üzerinize oturan, dar modellerden kaçınmalısınız.
KİLOLU VE KISA BOYLULAR
Hem kilolu hem de kısa boyluysanız diz kapağınızın hemen üzerinde biten modeller sizin için uygun olacaktır. Etek boyunuzu çok uzun tutmayın çünkü bu seçiminiz sizi olduğunuzdan da kısa gösterebilir. Ayrıca kabarık eteklerden uzak durmanızda fayda var.
UZUN BOYLULAR
Eğer boyunuz uzunsa giyeceğiniz kısa etek çoğu zaman sıkıntı yaratabilir. Uzun bacaklara sahip olduğunuz için giydiğiniz mini etek üzerinizde çok daha kısa durabilir. Bu nedenle seçiminizde dikkatli olmanızda fayda var.

... daha fazla

Yanıtla
 • 13 gün önce

Topuklu ayakkabı ile kombinlememeniz gereken 6 parça

Hiç kimse topuklu ayakkabıların cazibesini inkar edemez. Tabii bu cazibe sadece doğru kombinde giyildikleri sürece geçerli.
Kot şortlar ve stilettolar
Kot şortlar altına topuklu ayakkabı giyerek bacaklarınızı daha da öne çıkarmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmanın daha zarif bir yolu kot şortları babetlerle kombinlemek olacaktır. Eğer kot şortlarınız altına illa topuklu giymek istiyorsanız dolgu topuk ayakkabıları tercih edin. Bu kombinin üzerine bol uçuşan bir bluz giymek çok şık görünmenizi sağlar.
İspanyol paça pantolonlar ve parmak ucu açık topuklular
İspanyol paça pantolonlar altına giyilen topuklu ayakkabılar bacaklarınızı olduğundan çok daha uzun gösterebilir. Ama eğer parmak ucu açık topuklular giyerseniz bu bacaklarınızı daha uzun gösteren illüzyonun bozulmasına sebep olur. Bu yüzden bol paça pantolonların altına parmak ucu açık olmayan topuklular giyin.
Kalem etekler ve yazlık topuklu sandaletler
İki farklı tarzlarda olan bu parçaların birleşimi hiçte hoş gözükmüyor. Bu tür etekleri zarif ince topuk stilettolarla kombinlerseniz çok daha güzel bir görünüm olacaktır.
Mini etekler ve platform topuklar
Etek boyu ne kadar kısaysa topuk boyu da o kadar kısalmalı. Platform topuklu ayakkabılarla giyilen bir mini etek kaba bir görüntü oluşturabilir. Ancak aynı parça mokasen veya düz sandaletlerle çok daha havalı ve genç görünür.
Tayt ve eşofmanlar altına topuklu ayakkabılar
Bu kombinle salaş şıklık yaratayım derken rüküş olma olasılığınız çok yüksek. Bu yüzden eşofman ve taytlarınızı spor salonuna, topuklu ayakkabılarınızı da gece dışarı çıkmaya saklayarak bu kombinden sakının. Bu parçaları spor ayakkabılarla kombinlemek daha yerinde olacaktır.
Rahat yürüyemediğiniz bütün topuklular
İçinde rahat edemediğiniz topuklu ayakkabıları almayın. Kıyafetinizin altına çok yakışması önemli değil. Çok özenle bir araya getirdiğiniz kıyafetinizin şıklığı yürürken çektiğiniz acı ve adım atmaktaki zorluğunuzla bozulur ve komik durmanıza sebep olur.

... daha fazla

Yanıtla
 • 13 gün önce

Zayıf gösterecek mayo ve bikini modelleri nelerdir?

Yazın plajda nasıl daha zayıf ve kıvrımlı görünebilirim" diye merak ediyorsanız işte size önemli tüyolar..
KOYU RENK TOPARLAYICI MODEL
Koyu renkli ve karın bölgenizi toparlayacak modelleri tercih ederseniz daha ince görünebilirsiniz.
FARKLI RENKTE ALT VE ÜST
Mayonuzdaki kumaş ve ton farklılıkları da sizin daha zayıf gözükmenizi sağlayacak tüyolardan biri.
BOYUNDAN BAĞLI
Boyundan bağlı olan ve göğüsleri alttan destekleyen modeller ince gözükmek isteyen kadınlar için ideal bir formül. Göğüsleriniz toparlanırken aynı zamanda vücudunuz da daha sıkı bir görünüm kazanacak.
AÇIK RENKLER
Size en çok zorluk yaratacak modeller açık renkli ve önden korse gibi görünenler olacaktır. Kilolarınızdan memnun değilseniz göğüs bölgesi dar görünen, açık renkli mayolar tercih etmemelisiniz.
SIRT DEKOLTESİ
Fazla kilo probleminiz varsa sırt dekolteli mayolar giymemelisiniz. Mayonun kumaşı sırt bölgenizdeki fazla yağları ortaya çıkaracaktır. Sırt dekoltesi yerine toparlayıcı özelliği olan mayoları tercih etmeniz daha zayıf görünmenize yardımcı olacaktır.
İLLÜZZYON
Kıyafetlerde son zamanların modası olan illüzyon şimdi mayolarda da tercih ediliyor. Bel kıvrımınızı belirginleştirecek detaylar daha ince bir görünüm yaratacaktır.
GÖĞÜS DEKOLTESİ
Eğer küçük göğüsleriniz varsa ve kalçanız genişse göğüs dekolteli bir mayo tercih etmelisiniz. Kalçanız ve göğüsleriniz daha orantılı görünecektir
TON FARKI
Tek renk ve tek kumaş bir mayo yerine göz algısını yanıltabilecek modelleri seçebilirsiniz. Karın ya da göğüs kısmınızdaki ton farklılıkları ince görünmenizi sağlayacaktır.

... daha fazla

Yanıtla
 • 13 gün önce

Gucci’nin, “Alnımızdaki bu kara lekeyi temizleyesin oğul” kreasyonu

Yanıtla
 • 14 gün önce

Yanıtla
 • 14 gün önce

But first ☕️ #Vdr

Yanıtla
 • 16 gün önce

Yanıtla

Güncel Başlıklar

Finkafe Mobil

2018 @Mobifin