• 23 dakika önce

Çabuk mu sinirleniyorsunuz?

Öfkeyi kontrol etmeyi bilmemek, fizyolojik olarak vücuda da zararlı etkide bulunur. Baş ağrısına, mide rahatsızlıklarına hatta cilt problemlerine neden olur.

Yanıtla
 • 3 saat önce

Süt, muz ve badem gibi besinler, magnezyum minerali ve triptofan adlı aminoasit içerikleriyle uykuya geçişi kolaylaştıran besinler arasında.

Yanıtla
 • bir gün önce

Bitter çikolatanın kalp krizi riskini azalttığını biliyor muydunuz?

Yanıtla
 • 3 gün önce

Bayramda da yiyeyim daha sonra diyete girerim diyenler derneği...

Yanıtla
 • 4 gün önce

@okuryazar Doktorlara güven ve sağlık hakkında bu kadar yazdıktan ve Ahmet Rasim KÜÇÜKUSTA'nın sitesinden bahsedip te sağlıkla ilgili önemli bir kitaptan bahsetmeden geçmişim; ısrarla tavsiye ederim, mutlaka edinip okuyun.
Yazar:Aidin SALİH (Merhume)
Yitik Şifanın İzinde
GERÇEK TIP
Aidin Salih aslen Rus,Özbekistan'dan Türkiye'ye yerleşmiş bir doktordur kitabu bu konuda son dönemdeki en önemli eser

... daha fazla

Yanıtla
 • 4 gün önce

@okuryazar
4) Doktorluk özel olsun devlet olsun para kazanma kapısına dönmüş vaziyette ve sağlık sektörü bir hizmet alanından çok ticari bir alana dönmüş vaziyette.
Hükumet sağlıkla hizmet kalitesini arttırmak adına özel yatırımı destekledi ve bunda başarılı oldu ama hizmet kalitesini arttıran bu tercih sağlık sektörünün ticarileşmesine sebep oldu bu durum da doktorlara olan güveni temelden sarstı.

Yanıtla
 • 4 gün önce

@okuryazar
3) Doktorlar önleyici tıbbı da cehalet olarak görüyor ve bunu belli etmekten çekinmiyorlar, örneğin;Sülük tedavisi, Hacamat gibi bazı rahatsızlıklarda nöbet sakızı veya sirke gibi basit malzemelerle iyileşme olabileceğini hiç kabul emiyorlar
Kaynatılmış soğan suyu ile, ballı zencefil ile enfeksiyonların tedavi edilebileceğini asla kabul etmiyorlar biz bu yöntemlerin işe yaradığını uygulayarak görünce doğal olarak doktora güven kalmıyor

... daha fazla

Yanıtla
 • 4 gün önce

@okuryazar
2) Tespitlerime devam edeyim; Doktorlar "istisnalar olmakla beraber" bilmedikleri geleneksel tıp uygulamalarını "Alternatif Tıp" diyerek kendilerine tamamlayıcı değil rakip gördüklerinden doğrudan reddediyorlar halbuki şu anda tıbbi tedavi tavsiye edilen pek çok rahatsızlık basit beslenme alışkanlıkları ile atlatılecek iken doktorlar ısrarla ilaçlı tedaviye yöneltiyorlar.

Yanıtla
 • 4 gün önce

Hafta sonu uyku düzeninizi çok fazla bozmayın, uykusuzluk metabolizmayı yavaşlatıyor ve kan şekeri dengesini bozuyor.

Yanıtla
 • 4 gün önce

Yanıtla
 • 5 gün önce

Çizgi film dünyasının tıbbi hastalıklarını Görmelisin!

Yanıtla
 • 5 gün önce

Kendinizi yemeklerle ödüllendirmeyin: Kendinizi yiyecek dışındaki şeylerle ödüllendirin. Hediye alın, arkadaşınızla buluşun.

Yanıtla
 • 6 gün önce

Hocam emin olmak için soruyorum 1 kişimi sadece 🤭

Yanıtla
 • 6 gün önce

Bebek ciltlerini korumaya yardımcı oluyor

Bebeklerin mis kokulu ciltlerinin sağlıklı kalması için düzenli olarak yıkanmaları gerekiyor. Banyo ve su sıcaklığının yanı sıra bebeklerin temizliğinde kullanılacak ürünlerin hassas ciltlerine uyumlu olması da büyük önem taşıyor. Bebeklerin her zaman sağlıklı büyümeleri ve gelişmelerini önemseyip, doğal selülozdan üretilen banyo süngeri ile hassas bebek ciltlerini korumaya yardımcı oluyor
Dünyaya geldikleri andan itibaren bakım süreçleri başlayan bebeklerin hassas ve narin ciltleri özenli olunmasını gerekli kılıyor. Bebek hijyenin en önemli olduğu bu dönemde, anneler bebeklerinin banyolarında suyun sıcaklığından, banyo sırasında kullanılacak tüm ürünlere kadar özel bir itina gösteriyorlar. Banyo sırasında kullanılan banyo süngerleri de bu ürünler arasında yer alıyor.

Doğal selülozdan üretilen, su emme kapasitesi yüksek banyo süngeri, kolaylıkla durulanması ve hızla kurumasıyla bebeklerin hijyen ve temizliğini sağlamaya yardımcı oluyor. Uzun süre kullanılmadığında sertleşebilen, ıslatıldığında yumuşak formuna geri dönen süngerin, yapısı ve içeriği kadar kullanım şekli de önem taşıyor. Bebeklerin cildini banyo süngeri ile temizlerken nazikçe ve küçük, yuvarlak hareketler yapılmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Süngerin banyo bitiminin ardından arındırılması ve kuruması da hijyen açısından önem taşıyan diğer önemli bir nokta.

... daha fazla

Yanıtla
 • 6 gün önce

Yanıtla
 • 6 gün önce

Zayıflamaya yardımcı 2 içecek tarifi

Havalar ısınınca herkes beslenme düzenini zayıflamaya yönelik ürünlere göre kurguluyor. Fazla kilolarından şikayetçi olanlar ve artık güzel görünmek isteyenler de zayıflamaya yardımcı içeceklerden destek alıyor.
AROMALI SU
Gün içinde bu sudan içip her gün tazeleyerek devam edin. Metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahip olan su; tarçın, karanfil ve limon ile birleşince gün içinde açlık hissinizi azaltır.
Malzemeler: 1 çubuk tarçın 2-3 adet karanfil, 1 orta boy yeşil elma, Yarım limon, 1,5 litre su
Hazırlanışı: Bir tencerede suyu kaynatın. Kaynamaya başladıktan sonra çubuk tarçını kırıp içine atın. Karanfilleri ekleyin ve limonun suyunu sıkıp kabuğunu da içine koyun. Elmayı da parçalara bölerek karışıma ekleyin. 2-3 dakika karıştırarak kaynattıktan sonra süzüp sürahiye doldurun.
MEYVELİ SMOOTHIE
Bu tarif hem lezzetli hem doyurucu bir içecek olacaktır. Kırmızı ve turuncu meyve ve sebzelerdeki A, C, E vitaminleri metabolizmanızı hızlandırarak zayıflamanıza destek olacaktır.
Malzemeler: 1 orta boy havuç, 8 adet orta boy çilek, 1 çay kaşığı büyüklüğünde taze zencefil
Hazırlanışı: Bu 3 malzemeyi temizleyip katı meyve sıkacağından geçirin.

... daha fazla

Yanıtla
 • 6 gün önce

Televizyonunuzu kapatmayı unutmayın! Uykudayken televizyondan gelen ses, beyni tetikler, kalp ve solunum hızınızı değiştirir. Sizi yorar.

Yanıtla

Güncel Başlıklar

Finkafe Mobil

2018 @Mobifin