• 3 ay önce

40 yıllık mesleğini ABD başkanlığı için bırakan Starbucks efsanesinden altın tavsiyeler

982'de "Pazarlama Direktörü" olarak başladığı Starbucks'ı beş yıl sonra satın alarak 31 yılda 77 ülkede 28 bin şubeye sahip bir imparatorluğa dönüştüren Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Howard Schultz, bu ayın sonunda emekliye ayrılıyor. Kararını New York Times'a açıklayan kahve üstadı, 2020 ABD Başkanlık Seçimleri için başkan adayı olacağı yönündeki söylentileri yalanlamıyor. İşte Howard Schultz'dan altın sözler:

GİRİŞİMCİLİK ÜZERİNE
"Girişimcilik, herkes için uygun bir yolculuk değil. Evet, kazandın mı kazanıyorsun ama kayıpların kalp kırıcı seviyede olabilir. Girişimciler yaptıkları işi, birçok şeyden feragat etmelerine ya da bazen acı çekmelerine değecek kadar sevmeli. Başka türlüsü çok düşünülebilir değil."

TUTKU ÜZERİNE
"Diğerlerinin pratik düşüncelerine kıyasla siz, çok daha fazla hayal edin. Diğerlerinin "mümkün" dediğinden çok daha fazlasını bekleyin. Diğerlerinin mantıklı düşüncelerinden çok daha fazla dikkatli olun."

AKIL HOCALIĞI ÜZERİNE
"Doğru akıl hocanız varsa, zayıf noktalarınızı göstermekten korkmayın. Bir şeyi bilmiyorsanız, bilmediğinizi kabul edin. Zayıflığınızın farkına vardığınız anda tavsiye almaktan korkmayın. Diğer insanların ne kadar yardımcı olabileceğine şaşıracaksınız."

LİDERLİK ÜZERİNE
"Her gün daha fazla fark ediyorum, liderliğin temellerinden biri kendinizin güvensiz hissettiği anlarda bile diğerlerine güven aşılayabilme kabiliyetine sahip olmaktan geçiyor."

ÖZGÜNLÜĞÜN ÖNEMİ ÜZERİNE
"Sürekli değişen toplumlarda, en güçlü ve sürekli markalar kalpten inşa edilenler oldu. Gerçek ve sürdürülebilirler. Yapıları daha güçlü çünkü bir reklam kampanyası üzerine değil insan ruhu üzerine kuruldular."

KARARLILIK ÜZERİNE
"Benim hikâyem sabır, yetenek ve şans üzerine kurulu. Olmasını çok istedim. Hayatımı ellerimin arasına aldım, olabilecek herkesten bir şeyler öğrendim, yakalayabildiğim her fırsatı değerlendirdim ve başarımı adım adım kalıba soktum."

... daha fazla

Yanıtla

Yanıtlar

Hiç yanıt yok

Güncel Başlıklar

Finkafe Mobil

2018 @Mobifin