Gönderi

4947

Takip Edilen

1498

Takipçi

1788

Beğeni

13808

Galeri

2409

 • 8 saat önce

1986
------
FB: 11
BJK: 7
GS: 6
TS: 6

1996
-------
FB: 13
BJK: 11
GS: 10
TS: 6

2006
-------
FB: 16
GS: 16
BJK: 12
TS: 6

2018
-------
GS: 21
FB: 19
BJK: 15
TS: 6
BUR: 1

... daha fazla

Yanıtla
 • 9 saat önce

El üstünde tutulabilmemiz için illaki tabuta mı girmek gerek?

Yanıtla
 • 11 saat önce

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 1750 sözleşmeli personel alacak!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 1250 muhafaza memuru, 100 muayene memuru, 400 büro personeli olmak üzere toplamda 1750 sözleşmeli personel alacak.

Başvurular KPSS puanı ile yapılacak. KPSS'den en yüksek puan almış 3 katı aday sözlü sınava alınacak.

Adaylar, www.gtb.gov.tr adresine başvuruları yapacak.

İlan detayı için tıklayınız: http://personel.gtb.gov.tr/duyurular/aciktan-sozlesmeli-personel-alim-ilani

... daha fazla

Yanıtla
 • 13 saat önce

Git ekmek al dediklerinde kısa mesafeye gitmek istemeyen taksiciye dönüşüyorum.

Yanıtla
 • bir gün önce

Galatasaray, Abdürrahim Albayrak'ın yöneticilik yaptığı bütün dönemlerde şampiyon olmuş. (5 kez) Adam tam bir winner :)

#ŞampiyonGALATASARAY

Yanıtla
 • bir gün önce

‪Gandhi'ye Göre Dünyanın 7 Hatası:‬

‪- Ahlaksız ticaret‬
‪- İkesiz siyaset‬
‪- Emeksiz zenginlik‬
‪- Vicdansız haz‬
‪- İnsaniyetsiz bilim‬
‪- Özverisiz ibadet‬
‪- Niteliksiz eğitim‬

Yanıtla
 • bir gün önce

Türkiye’de bazı meslek eğitimleri
Arka Sokaklar: Polislik
Fi: Psikolog
Kavak Yelleri :Gavatlık
Doktorlar: Doktorluk

Yanıtla
 • bir gün önce

Yeni Bir ÖTV Sistemi mi Gelecek?

Son günlerde dolar kurundaki yükseliş birçok üründe yüksek oranlarda zamlara neden oldu. Özellikle akaryakıt konusunda üst üste yaşanan zamlar vatandaşın isyan etmesine neden olunca hükümet akaryakıt fiyatlarını sabitlemek için zammın Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) üzerinden alınmasına karar verdi. Böylece akaryakıta gelen zam oranında ÖTV’den feragat edilmiş oldu.

Devletin en önemli gelir kalemleri arasında yer alan akaryakıttan alınacak vergiden ne zamana kadar fedakarlık yapılabileceği şimdilik bilinemezken hükümetin benzer bir uygulamayı farklı ürünlerde de hayata geçirmek istediği konuşuluyor.

Konu ile ilgili yapılan bir açıklamada bu çalışmanın özellikle enflasyon oranlarının düşürülmesi için büyük bir önemi olduğu belirtildi. Enflasyon oluşturan mallarda devletin zam oranında ÖTV’den vazgeçmesi ile birlikte ekonomin açıdan büyük bir kolaylık sağlanabileceğini ifade eden Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin, Cumhurbaşkanı danışmanlarının konu ile ilgili çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Alkin, tarafından yapılan açıklamada zorunlu mal kategorisinde yer alan başta akaryakıt olmak üzere birçok üründe bu şekilde bir indirim çalışması yapılabilecek. Bu durum hayat pahalılığının azalmasına ve doğal olarak enflasyon rakamlarını aşağı yönlü etkileyecek. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem’in bir çalışması olduğunu ifade eden Alkin, Ertem’in enflasyon oluşturan mallardaki özel tüketim vergisi oranının düşürülebileceğini kaydetti.

... daha fazla

Yanıtla
 • 2 gün önce

Bazen bir gemi tüm ülkenin kaderini taşır...

#19Mayıs

Yanıtla
 • 2 gün önce

Ekonomiyi dengeli
Seni sürekli...

📈 🤓 📊

Yanıtla

ademsimit tarafından alıntılandı

 • 2 gün önce

Koalisyon görüşmeleri ve Siyasetin gölgesinde piyasalar - YouTube

Koalisyon görüşmeleri ve siyasetin gölgesinde piyasaların durumu...

Yanıtla
 • 2 gün önce

Japonya'da otobüs şoförleri greve gitmiş. Ama grev, yola çıkmamayı kapsamıyor. Seferleri aksatmıyorlar. Sadece kimseden bilet parası almıyorlar, kimseye akbil bastırmıyorlar.

Hayatımda gördüğüm en mantıklı, halkın sempatisini toplayacak ve etkili grev çeşidi.

Yanıtla
 • 2 gün önce

Şebeke suyuna ne katıyorlarsa artık, banyo yaparken hayatımla ilgili önemli radikar kararlar alıp motive oluyorum, banyodan çıktıktan 14 saniye sonra tüm motivasyon bitiyor. :)

Yanıtla
 • 3 gün önce

Türkiye'deki gençlerin ne kadarı mutlu? TÜİK sordu gençler cevapladı...

TÜİK'in "İstatistiklerle Gençlik 2017" araştırmasına göre, geçen yıl itibarıyla Türkiye nüfusunun yüzde 16.1'ini 15-24 yaş grubundaki genç nüfus oluşturdu. Ülke genelindeki genç sayısı 12 milyon 983 bin 97 kişiyi bulurken, bunun yüzde 51.2'si genç erkek, yüzde 48.8'i ise genç kadın nüfus olarak kayıtlara geçti.

GENÇ İŞSİZLİK: % 20,8
İşgücü araştırması verilerine göre gençler nüfusun işsizliği her geçen artıyor. 2016 yılında gençlerde işsizlik oranı yüzde 19,6 iken, 2017 yılında yüzde 20,8’e yükseldi. Genç erkeklerde işsizlik oranı %17,8 iken genç kadınlarda bu oran %26,1 seviyesinde gerçekleşti.

GENÇLERİN YARISI GELİRİNDEN MEMNUN DEĞİL!
Geçen yıl gençlerin yüzde 79.3'ü çalıştığı işten, yüzde 51.1'i elde ettiği kazançtan memnuniyetini dile getirdi. Bir başka değişle gençlerin % 20,7'si işinden yüzde % 48,9'u da kazancından memnun değil.

TÜTÜN MAMÜLLERİ KULLANIMI AZALIYOR!
Gençlerde sağlık araştırmasının sonuçlarına göre gençliğin tütün ve tütün mamullerine olan ilgisi azalıyor. 15-24 yaş grubundaki gençlerde her gün tütün kullananların oranı 2014 yılında yüzde 18,5, 2016 yılında yüzde 18,1’e geriledi.

EĞİTİMDE VASATIZ!
Söz konusu yılda gençlerin yüzde 60.5'i şimdiye kadar aldığı eğitimden memnun olduklarını beyan etti. Genç erkeklerin yüzde 62.3'ü eğitiminden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu oran genç kadınlarda yüzde 58.5 oldu.

GENÇ KADINLAR DAHA MUTLU!
Yaşam memnuniyeti araştırması sonuçlarına göre, geçen yıl kendisini mutlu olarak beyan eden 18-24 yaş grubundaki gençlerin oranı yüzde 61.3 olarak tespit edildi. Mutluluk oranı, geçen yıl genç erkeklerde yüzde 55.3, genç kadınlarda yüzde 67.4 çıktı.

HER 10 GENÇTEN 9'U İNTERNET KULLANDI!
Hane halkı bilişim teknolojileri kullanım araştırması sonuçlarına göre, 16-24 yaş grubundaki gençlerin internet kullanım oranı 2016'da yüzde 87.5 iken geçen yıl yüzde 90'a yükseldi.

... daha fazla

Yanıtla
 • 3 gün önce

Herkese Günaydın ☀️ 🌞

Resim: Artvin / Şavşat Meşeli gölü

Yanıtla
 • 3 gün önce

Sen önce dişlerini fırçalamayı öğren :)

Yanıtla
 • 3 gün önce

Güllacın elde ettiği bu kazanım nasıl meydana gelmiştir. Kendisini sevmem, sevildiğine de inanmıyorum. Bence saçma ama afiyet olsun

Yanıtla
 • 3 gün önce

Varlığının birileri için kıymetli oluşu paha biçilemez. Çünkü senin tutunacak dalın kalmasa bile sen birileri için bir dalsın.

Yanıtla
 • 3 gün önce

THY'den 10 bin kişilik rekor alım!

Her yıl 500 pilota ihtiyaç duyan Türk Hava Yolları gelecek yıl 900 pilot alacağını açıklamasının ardından kabin personelinde de rekor alım yapmaya hazırlanıyor. 10 bin kabin memurunun görev yaptığı THY'de bu rakamın İstanbul Yeni Havalimanı ile 20 bine çıkarılması planlanıyor.

Habertürk'ün haberine göre; Şirketin kabin buluşmalarında kabin ekibine seslenen Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi,"Bugün markamız iyi bir noktada ama çok daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz. Tamamlandığında Türkiye'yi dünyanın aktarma merkezi haline getirecek olan İstanbul Yeni Havalimanı'na taşınma operasyonumuz bizim için bu yılın en önemli gündem maddesi.

2019 yılında filosuyla ve yolcu sayısıyla markamız daha da büyüyecek. 167 dar gövde, 50 geniş gövde uçak siparişi verdik. Bugün 10 bin olan kabin memuru sayımız da 20 bine çıkacak" dedi.

... daha fazla

Yanıtla
 • 3 gün önce

Akaryakıta Flaş ÖTV düzenlemesi!
Benzin fiyatları ucuzlayacak mı?

Bugünden itibaren Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından ilan edilen akaryakıt bayi fiyatlarına esas yurtiçi rafineri çıkış fiyatlarına, uluslararası petrol fiyatları veya döviz kurlarına bağlı olarak meydana gelecek artış durumunda, söz konusu malların tabi olduğu ÖTV tutarları, gerçekleşen artış kadar düşürülecek. Yani fiyatlar 17 Mayıs 2018’te uygulanan tutarı geçemeyecek.

Meydana gelen azalış durumunda ise söz konusu malların tabi olduğu ÖTV tutarları, yine 17 Mayıs 2018 tarihinde uygulanan tutarı geçmeyecek şekilde uygulanacak.
Kararla birlikte yayımlanan listede bu kapsama giren mallar, 95 ile 98 oktan kurşunsuz benzin, motorin, bütan, sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) ve propan olarak belirlendi.

... daha fazla

Yanıtla

Finkafe Mobil

2018 @Mobifin