Gönderi

226

Takip Edilen

0

Takipçi

18

Beğeni

2

Galeri

215

 • Derya

 • @cokokuyan

 • 2018-05-03 13:05:08
 • 2018-05-03
 • 3 saat önce

Diyabeti kontrol altına alıyor!

İşte kuşkonmazın pek bilinmeyen faydaları...
Kemik sağlığı için faydalıdır: Bir porsiyon kuşkonmaz K vitamini açısından iyi bir kaynaktır. Kemikler için oldukça gerekli olan K vitamini, kuşkonmaz sayesinde günlük olarak temin edilebilmektedir.
Bu durumda, kemiklerin onarılması, osteoporoz ve osteoartrit gibi kemik hastalıklarının önlenmesine etki edebilmektedir. K vitamini kalsiyumun emilmesi için protein sentezi için oldukça önemlidir.
Kanserden korur: Kansere karşı korunmak için kuşkonmaz gibi yeşil sebzeler yüksek oranda folik asit içermektedir. Folat içeren gıdaları tüketmek folik asidi temin etmek için oldukça iyi bir seçenektir. Kuşkonmazdaki folat içeriği son derece doğal olduğu için faydaları çok daha fazladır.
Folat, fetal ve embriyonik sinir hücresi oluşumlarını düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca, aynı zamanda erken doğum gibi istenmeyen durumları engellemeye destek olabilmektedir.
Güçlü bir antioksidandır: Kuşkonmaz tüm antioksidanların annesi olarak sayılan glutatyonu oldukça yüksek miktarlarda içermektedir.
Glutatyon toksinler ve serbest radikalleri kendinde toplayarak dışarı atmaya yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak, kuşkonmazdaki beta-karoten, selenyum, vitamin ve mineraller de antioksidan aktivite göstermektedir.
İltihaplanmalarla mücadele eder: Antioksidan içeriğine ek olarak kuşkonmaz aynı zamanda, asparanin A, sarsasapogenin, protodioscin ve diosgenin açısından zengin olduğu için anti-inflamatuar özellikler sunmaktadır.
Kronik inflamasyon tip 2 diyabet ve kalp hastalığı gibi sağlık problemlerine neden olabilmektedir. Bu nedenle anti-inflamatuar gıdalar açısından zengin bir diyet bu sorunların gelişme riskini azaltmaya yardımcı olabilmektedir.
Diyabete iyi gelir: Kuşkonmaz vitamin B1, B2 ve B6 yüklü bir vitamin kaynağıdır. Ayrıca, lif açısından zengin bir sebze olan kuşkonmaz folik asit, niasin ve kolin gibi diğer B kompleks vitaminleri temin etmektedir.
Tüm bunlar düzgün şeker ve nişasta için vücuda gerekli önemli besinlerdir. Bu nedenle, daha fazla kuşkonmaz yemek kan şekeri kontrolünü tutmak için iyi bir yoldur. Lif içeriği yüksek olduğu için tip 2 diyabet riskini de azaltabilmektedir. Her iki diyabet tipini de kontrol altında tutmak için diyet programlarına kuşkonmaz eklenmesi tavsiye edilmektedir

... daha fazla

Yanıtla
 • 3 saat önce

Hamile kalmak için mutlaka tüketin

Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, deniz ürünlerinden zengin beslenen çiftler hem daha fazla seks yapıyor hem de daha çabuk çocuk sahibi oluyor.
Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, araştırmanın detayları hakkında şu bilgileri verdi:
Gebelik şansı yüzde 92
“Çalışma için Michigan ve Teksas’tan 500 çift bir yıl boyunca izlemeye alındı. Deniz ürünü tüketimi ve gebe kalma süresi arasındaki ilişkiyi saptamak için katılımcılar günlük olarak besin tüketimlerini ve cinsel aktivitelerini kaydettiler. Sonuçlar göstermiştir ki, haftada iki kereden fazla deniz ürünü tüketen çiftlerin gebeliğe ulaşması yüzde 92 iken daha az deniz ürünü tüketen çiftlerde bu oran yüzde 79’da kaldı. Ayrıca deniz ürünleri tüketen çiftlerin cinsel birliktelik oranı, diğer çiftlere göre yüzde 22 daha fazlaydı. Çiftler aynı gün deniz ürünü tükettiğinde diğer çiftlerden yüzde 39 daha sık cinsel birliktelik yaşadılar.
Bir yıl içinde hamile kalamayanlar...
Daha önce yapılan pek çok çalışmada, omega 3 ten zengin balıkları tüketmenin (somon ve tuna) progesteron seviyesini artırdığını, gebe kalma süresini kısalttığını ve daha kaliteli sperm oluşumunu kolaylaştırdığını göstermiştir.
Bu tür çalışmalar, bir yıl içinde doğal yollarla gebe kalamayan çiftlerin, medikal yardıma ihtiyaç duymadan gebelik şansını artırmaya yardımcı olabilirler.
Erkeklere balık ve midye tavsiyesi
Çalışmanın ilginç sonuçlarından birisi, kadınlar kadar erkeklerin de deniz ürünü tüketmesinin çok önemli olduğudur. Gebelik oluşumunda kadın faktörü kadar erkek faktörü de önemlidir. Özellikle balıklardaki omega 3 asidi, midyedeki çinko sperm sayısını ve hareketini düzeltir.
Kılıç ve köpek balığına dikkat
Deniz ürünleri hem protein hem de mineraller açısından zengindir. Fakat içerdikleri civa miktarı konusunda bazı endişeler de vardır. 2017’de FDA özellikle gebelik düşünen kadınları haftada 3 kereden fazla balık tüketmemeleri konusunda uyarmıştır. Ancak özellikle ABD de kadınların tükettiği balıklar yüksek civa içermezler. Civa miktarı fazla olan balıklar daha çok kılıçbalığı ve köpekbalığıdır.
Son 10 yılda üreme ve beslenme bağlantısı konusundaki yayınlarda patlama yaşanıyor. Deniz ürünleri de bu konuda en önemli araştırma konularından birini oluşturuyor.”

... daha fazla

Yanıtla
 • 3 saat önce

Dikkat! Yanlış diyet kemikleri eritiyor...

Eski kemik dokusu sürekli olarak yeni kemik dokusu ile değiştirilip yenilenir. 30 yaşlarından sonra yenilenenden daha çok kemik dokusu yıkılır.
Osteoporoz yenilenenden daha fazla kemiğin yıkıldığı zaman yani kemiklerin güçsüzleştiği zaman oluşur. Osteoporozun erken safhalarında genellikle belirti görülmez. Ancak kemiklerinizi ne kadar çok korursanız bu sorunla da bir o kadar geç karşılaşırsınız
"En iyi önlem çocuklukta başlar. Ancak kemik kaybını geciktirecek, hatta kemik kaybını geri döndürecek etkili önlemler almak için hiçbir zaman geç değildir.
Artan osteoporoz riskiniz 25-30 yaşları arasında ne kadar kemik kütlesi oluşturduğunuza ve yaşlandıkça bunu ne kadar hızlı bir şekilde kaybettiğinize göre değişir ve buna kemik kütlesi denir. Yeterli miktarda kalsiyum ve D vitamini (kalsiyum emilimi için esas) almak ve düzenli egzersiz yapmak kemiklerinizin güçlü kalmasını sağlar."
Kalsiyum; İskelet yapımız vücut kalsiyumunun yüzde 99'unu içerir. Kalsiyum kalbin, sinirlerin, kasların düzenli çalışması için gereklidir ve kas kasılmasından, kan pıhtılaşmasına kadar birçok önemli mekanizma için hayati önem taşır.
İskeletinizin sağlığı bu, başlıca vücut fonksiyonları için bu kadar önemli olan ve vücudunuzun %1'i hariç bütün kalsiyumunu kullanan bu minerale bağımlıdır.
Kalsiyum açısından zayıf olan bir diyet vücudunuzun osteoporoz riskini arttırır. Süt, süt ürünleri ve yapraklı sebzeler gibi ürünler kemiklerin ihtiyacı olan kalsiyumu içerir.
D Vitamini vücudun kalsiyum emmesi için gereklidir. Yeterli miktarda D vitamini almamak, vücudunuzun kemiklerinizde depoladığı kalsiyumu kullanmasına sebep olabilir. Başlıca D vitamini kaynakları; sütte, balık yağında, yumurta sarısında, ciğerde ve somon gibi yağlı balıklarda bulunur.
Egzersiz sağlıklı kemikler için kritiktir. Özellikle, ağırlık idmanları (ağırlık kaldırma, koşu, yürüyüş, şınav, merdiven çıkmak gibi şeyler içerebilir) kemiklerinizin güçlenmesine yardımcı olur. Bir egzersiz programına başlamadan önce, lütfen doktorunuza danışın.
“Alkolü sınırlandırın. Aşırı alkol tüketimi kemik kaybını arttırmakla doğrudan ilgilidir. “
“Moda diyetlerden kaçının. Moda olan diyetler genelde vücudunuzun ihtiyacı olan besinleri tüketmenizi yasaklar. “
“Eğer kilo vermek ihtiyacınız varsa, iyi dengelenmiş bir diet yapın ve doktorunuza danışın."

... daha fazla

Yanıtla
 • 3 saat önce

Sahurda süt tüketilmeli mi?

Sağlıklı bir oruç için mutlaka sahura kalkılması gerektiğini belirten Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, sahurda mideyi daha geç terk eden, kan şekerini çok hızlı değiştirmeyecek besinlerin tercih edilmesini önerdi. Bir bardak sütün insanı 5 saat tok tuttuğunun bilimsel olarak da kanıtlandığını belirten İnanç, oruç tutanlara sahurda süt içmeleri tavsiyesinde bulundu.

Prof. Dr. Neriman İnanç, “Protein içeriği yüksek olan besinler midenin boşalma süresini uzatarak acıkmayı geciktirir. Süt hem protein içeriği yüksek olan bir besin olması nedeniyle tokluk hissetmemize yardımcı, hem de vücudun sıvı ihtiyacının karşılanmasına destek olur. ABD'li bilim adamları, insan bünyesinin açlığa olan ihtiyacını azaltan besinler arasında ilk sırada sütü gösteriyor, bir bardak sütün midenin boşluğunu hissettirmeden insanı 5 saat boyunca tok tuttuğunu belirtiyorlar” diye konuştu. İnanç, sütün şekeri laktozun, sütün şekeri laktozun mu, süt şekeri laktozun mu demeli? açlıkta kullanılan glikojen depolarına destek olarak vücudun enerji ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olduğunu, bileşimindeki yağın da midede uzun sürede kalarak tokluk duygusunun uzun sürmesini uzun süre kalarak tokluk duygusu sağladığını belirtti. Sütün Ramazan’da sıcaklarda terle kaybedilen kalsiyum başta olmak üzere mineral ve vitamin gereksiniminin karşılanmasına destek olduğunun da altını çizdi.

Kilonuzu korumak için tatlı ihtiyacını sütlü tatlılarla giderin

Uzun süreli açlığın bazal metabolik hızda yavaşlamaya neden olduğuna ve Ramazan sonunda genellikle kilo alındığına dikkat çeken İnanç, “Ramazan ayında kurulan geleneksel sofralarımızda uzun süreli açlıktan sonra kan şekerini yükselten şerbetli hamur tatlıların yer aldığını görüyoruz. Sahurda içtikleri bir bardak sütün dışında tatlı tüketmek isteyenlere az şekerli sütlaç, güllaç gibi sütlü tatlıları tercih etmelerini öneririm. Bu gibi tatlılar kalsiyum ihtiyacımızın karşılanmasına yardımcı olur ve daha az enerji almamız sayesinde Ramazan süresince kilo almamızı engeller” dedi.

... daha fazla

Yanıtla
 • 3 saat önce

İşte stresi azaltan gıdaların listesi...

Yemeklerimizi tatlandıran, doğa mucizesi baharatların faydaları şaşırtıyor.
Kimimiz baharatlı yiyeceklere bayılırken kimimiz kendimize niye bu acı şeyleri yiyerek işkence edelim diye sorarız. Tadını ister sevin ister sevmeyin baharatlı yiyeceklerin faydaları göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Kalp sağlığından, kanseri önlemeye işte baharatlı yiyeceklerin 6 şaşırtıcı faydası.
Metabolizmanızı hızlandırabilir
40 yaşından sonra yaşanan kas kaybı metabolizmanın büyük ölçüde yavaşlamasına sebep olur. Yemeklerinize kırmızıbiber ekleyerek metabolizma hızınızı arttırabilirsiniz. Kırmızıbiber aynı zamanda iştahınızı da kontrol altında tutar.
Besin emilimini arttırabilir
Diyetinize çeşitli baharatlar ekleyerek diğer yediklerinizin emilimini kolaylaştırabilirsiniz. Böylece beslenme eksikliği yaşamazsınız. Karabiber bunun için harika bir baharattır.
İştahınızı kontrol edebilir
Tok olduğunuz halde yemek yeme ihtiyacı duyuyorsanız eğer yemeklerinize daha çok baharat katın. Zencefil, nane, kişniş, fesleğen gibi baharatlar kan şekeri değerlerinizi düzenleyerek açlığınızı kontrol etmenizi kolaylaştırır.
Ağrılarınızı hafifletebilir
Ağrı kesici kremlerin ana bileşenlerinden birinin acı bibere acı tadını veren kapsaisin olduğunu biliyor muydunuz? Eklem ve kas ağrılarınızı azaltmak için yemeklerinize acı biber ekleyin.
Stresinizi azaltabilir
Baharatlar beyninizin endorfin ve dopamin hormonları salgılamasına neden olur. Bu hormonlar ruh halinizi arttıran ve stresinizi azaltan size kendinizi iyi hissettirecek hormonlardır.
Ömrünüzü uzatabilir
Haftada 6 veya 7 gün baharatlı yiyecekler tüketmek ölüm riskinizi yüzde 14 azaltabilir. Baharatlı yiyeceklerin antioksidan güçleri iltihaplanmaya karşı savaşarak vücudunuzu kanser, kalp rahatsızlıkları ve Alzheimer’s hastalığına karşı korur.
Araştırmacılar, mutfağında baharatlı yiyecekler olan kültürlerin kalp krizi ve inme riskinin daha düşük olduğunu gözlemlemiştir.

... daha fazla

Yanıtla
 • 4 saat önce

Torununu doğurdu

Taşıyıcı anne olan babaanne dünyada yankı uyandırdı

Amerika Arkansas’ta Kayla Jones (29), yıllar önce geçirdiği hastalık sonrası rahmini aldırmak zorunda kalmıştı. Evlenme teklifi eden Cody Jones’a (28) “Anne olamam” demişti. Cody, “Bir yolunu buluruz” dedi. Evlenen çift yıllarca taşıyıcı anne aradı. Bir sonuca ulaşamadı. Kayla’nın kayınvalidesi Patty Resecker (50), “Torunumu ben taşırım” dedi

2'NCİ DENEMEDE

Çift, bu teklifle havalara uçtu. Çiftin embriyo nakli ikinci denemede başarılı oldu. Kayınvalide Patty, torununu sağlıkla dünyaya getirdi. ‘Kross’ ismi verilen erkek bebeğin hikayesi dünya çapında haber oldu. 3 çocuk annesi Resecker, “Mutluluğum tarifsiz” dedi

Bebek, anne ve babasının genetiğini taşıyor.

... daha fazla

Yanıtla
 • 4 saat önce

Rüzgar Erkoçlar ve eşi Tuğba Beyazoğlu 8 ay sonra balayına çıktı

Rüzgar Erkoçlar-Tuğba Beyazoğlu çiftinin aşk tatili dün başladı

Beş yıl önce cinsiyet değiştirme ameliyatı ile erkek olan oyuncu Rüzgar Erkoçlar, geçtiğimiz eylül ayında makyöz Tuğba Beyazoğlu ile nikah masasına oturmuştu. Ünlü çift, işlerinin yoğunluğundan dolayı balayı yapamamıştı. İkilinin balayı dün başladı.

KAŞ TATİLİ

Rüzgar Erkoçlar, kiraladıkları villanın adresini açıklamak istemedi. Ama dikkatli takipçileri, ikilinin Antalya Kaş'ta olduğunu ortaya çıkardı.

... daha fazla

Yanıtla
 • 4 saat önce

Demet Akalın-Nihat Doğan kavgasına Okan Kurt'tan olay yorum!

Demet Akalın ve Nihat Doğan arasında çıkan polemiğe Okan Kurt da dahil oldu. Ortalık iyice karışacak….

Demet Akalın, geçen günlerde ölen kuzeninin ardından kendisine, “Ota b..a timsah gözyaşı döken teyzen Demet Akalın çizmesine vermekle övündüğü 30 bin TL'yi sağlığın için harcasaydı bugün anneciğinle iftarını yapacaktın” diyen Nihat Doğan'ı affetmedi ve mahkemeye vererek hakkında 3 ay koruma kararı aldırttı.

Önceki akşam Yeniköy’de bulunan Fiko Ocakbaşı’nda iftar yemeği yiyen Demet Akalın ve Okan Kurt, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'BU KONU GEREKSİZ UZADI'
Demet Akalın, “Ben konuşmuyorum kocam konuşsun” dedi. Okan Kurt bombaları ardı ardına patlattı!

“Bu konu gereksiz uzadı. Eşimle 6 yıldır evliyim. Eşim dayılarına ev aldı. Ben iş adamıyım dayılarıma ancak kıyafet alıyorum… Yani şunu söylemek istiyorum. Hepimizin akrabaları var, herkes her akrabasını sevmek zorunda mı? Bazısı annesiyle konuşmuyor, bazısı dayısıyla konuşmuyor… Başları sağ olsun zaten çocukları melek oldu. Ama çok üzgünüm, iş öyle bir noktaya geldi ki sanki eşim sebep olmuş gibi yansıtılıyor. Öyle bir şey yok.

'EŞİMİN CANI SIKILMASI DEMEK BENİM CANIMIN SIKILMASI DEMEK'
Ben Nihat Doğan'la ilgili konuşmayacağım. Ben sadece karım hakkında konuşurum. Bunlar beni etkilemez. Ama onun hakkında kim konuşuyorsa o yanlış yapıyor. O konuşan insan acaba o yavruya bir dua okumuşlar mı? Benim aileme, çoluğuma çocuğuma kimse bir şey demesin. Konu farklı yerlere gidiyor. Benim eşimin canı sıkılması demek benim canımın sıkılması demek. Bu iş burda kapansın. "

NE OLMUŞTU?
Demet Akalın, kuzeni Şehbal Civeleker’in kanser hastası ve görme engelli oğlu Yağız’a yardım etmediği için eleştirilmişti. Kuzen Şehbal, Demet Akalın’a şöyle seslenmişti: “Servetin var, neden bize yardım etmiyorsun?” Demet Akalın “Kime yardım edeceğimi biliyorum. Evime girip her şeyimi çalan insana etmem” diye cevap vermişti.

... daha fazla

Yanıtla
 • 4 saat önce

Ebru Şancı'yı çıldırtan mesaj

Modacı Ebru Şancı, Instagram'dan eşine gelen mesajı görünce adeta çılgına döndü

Elazığspor'lu futbolcu Alpaslan Öztürk ile evlenen ve ikiz kızları olan Ebru Şancı Instagram'dan ateş püskürdü.

"AH SEN VAR YA EVLİ OLMASAN..."

Ebru Şancı, eşi Alpaslan Öztürk'ün Instagram hesabına, '"Ah sen var ya baba olmasan evli olmasan! Veya sadece evli olmasan" mesajını atan bir takipçisini kendi hesabından ifşa ederek paylaşımına şu notu düştü: Kocama gece 04.00'te gelen mesaj! Allah aşkına söylesene bütün Türkiye öğrensin kocam evli olmasa ne yapcan amudamı kalkıcan? Not: Utanma duygusu varmış! Korkudan profil resmini kaldırdı" dedi.

... daha fazla

Yanıtla
 • 4 saat önce

Merve Şarapçıoğlu ve Berk Oktay boşanıyor

Merve Şarapçıoğlu, boşanma davası açtığı Berk Oktay’a ağır suçlamalarda bulundu: Sadakatsiz biri, bana şiddet de uyguladı. Bana güvenmediği için parasını ailesi yönetiyordu

Berk Oktay-Merve Şarapçıoğlu çifti, boşanma kararı aldı. Haftaiçi boşanma davası açan Merve Şarapçıoğlu, verdiği dilekçede evliliklerinin neden yürümediğini anlattı.

Eşinin mesleğinin arkasına sığınarak kendisine vakit ayırmadığını, bu yüzden evlilik birliğinin kurulamadığını iddia etti.

Merve Şarapçıoğlu, yaşadıkları diğer sorunları şöyle sıraladı: "Berk'in kazancını ailesinin yönetmesi bana olan güvensizliğinin göstergesi. Öfke kontrolü sorunu var, şiddet uyguluyor."

500 BİN TL'LİK TAZMİNAT İSTEDİ

Eşi, Berk Oktay'dan 250 bini maddi, 250 bini manevi toplam 500 bin TL tazminat istedi.

Hafta içi İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi'ne dava dilekçesi veren Merve Şarapçıoğlu, Berk Oktay'dan aylık 10 bin lira da tedbir nafakası talep etti.

Öte yandan Merve Şarapçıoğlu'nun şiddet gördüğü daha önce de iddia edilmişti. Ancak kendisi bu iddiaları yalanlamıştı.Çift daha sonra hack'er kurbanı oldu.Instagram hesaplarında uygunsuz fotoğraflar paylaşıldı.Hatta Merve Şarapçıoğlu'nun bu fotoğrafı da 'Kocam beni dövüyor, yardım edin' notuyla paylaşıldı. Ama daha sonra Merve Şarapçıoğlu bu fotoğrafın burnundan operasyon olduğu bir döneme ait olduğu ve kendisi tarafından paylaşılmadığını ifade etti.

... daha fazla

Yanıtla
 • 5 saat önce

Seren Serengil ve Yaşar İpek'ten Özay Bakır'a koruma kararı

Seren Serengil ve nişanlısı Yaşar İpek, sosyal medya ve televizyon üzerinden şiddet uyguladığı gerekçesiyle Serengil’in eski sevgilisi Özay Bakır hakkında 6 ay süreyle koruma kararı aldırdı. Bakır, koruma kararını ihlal ederse 3 günden 10 güne kadar zorlama hapis yatacak

Serengil’in avukatı Ersoy Akdemir’in Anadolu 13’üncü Aile Mahkemesi’ne sunduğu dilekçede, “Özay Bakır, müvekkilim Seren Serengil’in eski erkek arkadaşı olup, ilişkileri aylar önce sona ermiştir. Müvekkilim Yaşar İpek ile nişanlanarak evlilik yolunda ilk adımı atmıştır. Özay Bakır, sosyal medya hesabından müvekkilim Seren Serengil’in bir arkadaşı tarafından çekilmiş videosunu paylaşmış. Ayrılık sonrasında aylarca kaldırmamış ve bu durumu basına taşımıştır. Söz konusu videoyu müvekkillerimin rica ve taleplerine rağmen kaldırmamıştır” denildi.

"AİLE BİRLİĞİNİ ZEDELEMEYE ÇALIŞMAKTADIR"

Dilekçede, “Şiddet uygulayan, sosyal medya ve televizyon gibi mecraları kullanarak sürekli ve sistematik olarak müvekkillerimin kurmak üzere bulundukları aile birliğini zedelemeye çalışmaktadır. Şiddet uygulayan tarafından dile getirilen iddialar, müvekkillerimi karalamaya ve itibarsızlaştırmaya yönelik gerçek dışı ithamlardır” ifadelerine de yer verildi.

Talebi değerlendiren Anadolu 13’üncü Aile Mahkemesi, Özay Bakır hakkında “ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun” kapsamında 6 ay süreyle uzaklaştırma kararı verdi.

Mahkeme, davalı Özay Bakır’ın Seren Serengil ve Yaşar İpek’e yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, iletişim vasıtaları ile rahatsız etmemesine hükmetti.

Özay Bakır, bu tedbirlere aykırı davranırsa, 3 günden 10 güne kadar zorlama hapis yatacak.

Serengil’in avukatı Ersoy Akdemir konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Kurulmak üzere bulunan kutsal aile birliğine gösterilmesi gereken hassasiyetin temini için bu karar alınmak zorunda kalınmış olup beklenen hassasiyetin yine de oluşmaması durumunda birtakım hukuki adımlar daha atılacaktır" dedi.


... daha fazla

Yanıtla
 • 5 saat önce

Demet Akbağ annesini gözyaşları içinde uğurladı

Oyuncu Demet Akbağ ve sunucu Sedef İybar’ın annesi Benan Yavuzkol son yolculuğuna uğurlandı.

Dün hayatını kaybeden Benan Yavuzkol’un (82) cenazi öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu mezarlığında toprağa verildi.

İş ve sanat camiasından birçok isim Demet Akbağ ve Sedef İybar’ı bu acı günlerinde yalnız bırakmadı. Akbağ ve İybar taziyeleri tek tek kabul etti.
Cenaze törenine başta Yılmaz Erdoğan olmak üzere Kıvanç Tatlıtuğ, Gonca Vuslateri, Oktay Kaynarca, Kubat, Ceylan Çapa, Burak Sağyaşar, Emel Müftüoğlu, Rasim Öztekin, Adnan Polat, Sırrı Süreyya Önder, Oya Başar, Esra Erol, Erdal Özyağcılar, Necati Akpınar, Timur Savcı ve Ercan Saatçi katıldı.

... daha fazla

Yanıtla
 • 5 saat önce

Palalı ve kılıçlı uyuşturucu satıcılarına jandarmadan darbe

Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Yıldırım Jandarma Karakol ekipleri, bir kamyonetin kasasında gizlenmiş halde yüklü miktarda uyuşturucu maddenin Bursa’ya getirileceği ihbarını aldı. Ekipler bunun üzerine Yıldırım ilçesine bağlı Vakıf mahallesinde bulunan ana yolda tedbir aldı. İhbar edilen kamyonet dur ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamaca sırasında kamyonet sürücüsü ve yanındaki bir kadın aracı bırakıp yol kenarındaki bir tarlaya kaçtı. Tarlayı çeviren jandarma ekipleri şüphelileri kıskıvrak yakalamayı başardı. Kamyonette yapılan aramada 6 kilo esrar, 1 metre uzunluğunda kılıç ve pala ele geçirdi. Kaçan şüphelilerden kadının üzerinde yapılan aramalarda ise uyuşturucu madde ticaretinden kazanıldığını değerlendirilen 25 bin tl para çıktı


... daha fazla

Yanıtla
 • 5 saat önce

Son dakika! Şanlıurfa'da akraba kavgası: Ölü ve yaralılar var

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde akrabalar arasında çıkan kavgada, 3 kişinin hayatını kaybettiği ve yaralıların olduğu bildirildi.

Bugün öğle saatlerinde Yeni Mahalle’de meydana gelen olayda Henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı akraba oldukları öğrenilen iki grup arasında kavga yaşandı. Silahların da kullanıldığı kavgada Sait K., İbrahim Halil K., Şeyhmus K., Ahmet K. ve Hacı K. ve ismi öğrenilemeyen bir kişi yaralandı.

3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre; olay yerine çağrılan ambulanslarla Viranşehir Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Sabri K., Ahmet K. ve Şeyhmus K. doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti. Diğer yaralıların tedavisi ise devam ediyor.

Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alan polis, kavga ile ilgili soruşturma başlattı.

... daha fazla

Yanıtla
 • 5 saat önce

14 bakanlı yeni sistem geliyor

AK Parti'nin Meclis’ten yetki alarak kanun hükmünde kararnameyle (KHK) yeniden yapılandırmayı planladığı Bakanlar Kurulu’na ilişkin taslak hazırlandı. Taslağa göre, mevcut 21 icracı bakanlık sayısı 14’e indiriliyor. AB Bakanlığı dahil 7 bakanlık kapatılıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunulduktan sonra taslağa son şekli verilecek
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yeni adı Sanayi ve Bilim Bakanlığı olarak değiştirilecek. Bu bakanlık aynı görevi üstlenecek. Çalışma Bakanlığı’nın adı İş Hayatı ve Güvenliği olarak değiştirilecek. Bu bakanlığın çalışma alanı da aynı kalacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sadece Şehircilik Bakanlığı olarak anılacak. Ancak bu bakanlığın yapısında hem çevre faaliyetleri hem de su işleri olacak. Kapatılan Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın görevlerinin yarısını bu bakanlık üstlenecek. Kapatılan Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın orman alanlarıyla ilgili tüm faaliyetleri Tarım Bakanlığı’na verilecek. Bu bakanlığın adı Orman Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın adı Enerji ve Doğal Kaynaklar olarak değiştirilecek ancak yapısı değişmeyecek.
İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı yapısını aynen koruyacak. Lağvedilen Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kültür bölümü Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlanacak ve bu bakanlık, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı olarak anılacak.
Hazırlanan yeni yapıda cumhurbaşkanı yardımcılıklarının sayısı da birden fazla olacak. En az 4 yardımcının planlandığı, bunlara verilecek görevlerle birlikte yeni bakanlar kurulunun 18-20 kişiden oluşacağı yorumları yapılıyor.
En büyük operasyon ekonomiden sorumlu bakanlıklarda gerçekleştirilecek. Maliye, Ekonomi ve Kalkınma bakanlıkları tek çatıda toplanacak. Bu bakanlığın bünyesine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile turizmin de alınması tartışılıyor. Ekonominin tek elde toplanmasının amaçlanmasına karşın son aşamada karar alma güçlüğü nedeniyle bu yapının ikiye bölünebileceği veya turizmin ayrı bir bakanlık olabileceği de ifade ediliyor.
Taslağa göre, Adalet Bakanlığı aynen kalacak. Aile Bakanlığı’nın adı Aile ve Toplum Bakanlığı olarak değiştirilecek. Bu bakanlık yine kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk ve engellilerle ilgili politika geliştirecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın görevlerinin büyük bölümünü bu bakanlık üstlenecek. Ancak spor konusunda henüz karar verilmedi.

... daha fazla

Yanıtla
 • 5 saat önce

Son dakika... Mehmet Şimşek'ten önemli açıklamalar

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, canlı yayında soruları yanıtladı.
Şimşek'in konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:
"Merkez Bankası geç de olsa güçlü bir adım attı ve etkili oldu. Bazen hemen akabinde piyasaların normalleşmesi bekleniyor ama öyle olmuyor. Patikaya oturması zaman alıyor. Etkisi sınırlayan dün birkaç etken oldu. Bunlardan biri Halkbank'a ilişkin asılsız iddialar. Halkbank bunu yalanladı. Halkbank'a ilişkin bir karar yok. Bunlar uydurma. Halkbank'a 49 milyar dolar ceza verileceği uydurma bir haber. Merkez Bankası'nın spekülatif saldırılara karşı eli kolu bağlı değildir. Merkez Bankası ne gerekiyorsa yapacaktır. Sanki gelişmekte olan ülkelerde sorun yok da Türkiye'de sorun var gibi gösterildiğini de görüyoruz. ABD'de uzun vadeli faizler hızla artarak yüzde 3'ü aştı. Yüzde 3 kritik bir eşiktir. Bunun etkisi oluyor. ABD doları tüm para birimlerine karşı değer kazanıyor. Bu trendler Türkiye'ye özgü değildir. Türkiye'yi olumsuz anlamda ayrışmasına sebep olan gelişmeler var. Seçim arifesindeyiz. Maliye politikasına ilşikin endişeler var. Mali disiplin konusundaki tereddütler yersizdir. Para politikasının tepkisiz zaman aldı. Bunlar da güven kaybında etkili oldu. Merkez Bankası güçlü bir tepkiyle aslında bağımsız olduğunu gerektiğinde gerekeni yapacağını ortaya koymuştur."
"TERÖRLE MÜCADELEDE ELİMİZ RAHATLAYINCA OHAL BİTECEK"
OHAL olmasaydı lira bu kadar değer kaybetmezdi deniyor. OHAL niye geldi, bir mecburiyetten dolayı geldi. Terör örgütü hendek siyaseti ile işi yeni bir boyuta taşıdı. O dönemde DEAŞ'ın bölücü terör örgütünün saldırıları var. Türkiye OHAL'le terörün nefesini kısmıştır. Bu söylemlerde işi bağlamında tutmak lazım. 2002'den sonra hemen OHAL'e son veren iktidarız. Türkiye terörle mücadelede eli rahatladığı an bir gün dahi OHAL devam etmeyecek.
Bu oynaklık sadece Türkiye'ye özgü değildir. Türkiye'ye özgü jeopolitik sorunlar ve seçim atmosferi kısmen etkili oluyor. Bünyemiz iddia edildiği gibi zayıf değildir. Benzer durumları 2006, 2014'te yaşamışız. Türkiye çok ciddi şekilde seçim sonrası pozitif bir şekilde ayrışacak."
"Genelde kurda 10 içinde atılan adım etkili oluyor" diyen Şimşek, "Dün dedikodular aslında çok manidardır. Türkiye bir seçime gidiyor. Biz gereken tepkiyi verdik. Ne gerekiyorsa vereceğiz. İlave endişelerin giderilmesi lazım. Kamu maliyesine ilişkin" şeklinde konuştu.

... daha fazla

Yanıtla
 • 7 saat önce

1 haftada 1 milyon sattı! Türkiye'ye geliyor

Honor Çin’de bir ay önce, dünyanın diğer ülkeleri için de Londra’da bir hafta önce lansmanını yaptığı amiralş gemisi Honor 10’un satış adedinin 1 milyonu geçtiğini açıkladı
Honor 10’un bir hafta içinde dünya genelindeki satışları, Honor 9’un aynı sürede elde ettiği rekoru ikiye katladı. Honor’un internet satış kanallarından birisi olan resmi web sitesi Hihonor, telefonun satışa çıktığı İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’da tüm stoklarını bir hafta içinde bitirdi.
Bu hafta Güneydoğu Asya’daki bazı ülkelerde de satışa çıkan Honor 10, yakında Malezya, Tayland, Vietnam, Filipinler’de de tüketicilerle buluşacak. Honor 10, önümüzdeki haftalarda ise Orta ve Doğu Avrupa, Kuzey Ülkeleri, Orta Doğu ve Türkiye’de satışa çıkacak.

Honor 10’un önemli özellikleri:
AI 2.0 kamera
24 MP + 16 MP arka kamera, harici NPU işlemci destekli, Semantik Görüntü Ayrıştırma teknolojisi.
AI 2.0 teknolojisini taşıyan 24 MP ön kamera.

Tasarım
Arka yüzdeki 15 katmanlı 3D cam tasarımla doğal ışıkta ve gölgede renkli bir ışıltı ortaya çıkartıyor.
Fantom Mavisi ve Fantom Yeşili renklerin kombinini sunan Honor 10, bu renklere Paris Estetik Merkezi’nde kavuştu.

Diğer özellikler
Ön yüzde, cam altında yer alan ultrasonik parmak izi okuyucu
5,84 inç, 19:9 görüntü oranlı, çerçevesiz FullView FHD+ ekran
4 GB bellek ve 64 GB/128 GB depolama alanı
Honor SuperCharge 5 V/4,5 A özellikli 3.400 mAh (tipik değer) pil
EMUI 8.1 arayüzlü Android 8.1

... daha fazla

Yanıtla
 • 7 saat önce

YouTube'a bomba özellik geldi

Popüler video sitesi YouTube, mobilde halihazırda var olan mesajlaşma özelliğini masaüstüne de getirdi

You tube , daha önce telefonlar için uyguladığı mesajlaşma özelliğini bilgisayarlara da getirdi. Artık Google hesabınızla siteye giriş yapmış halde videolar arasında gezinirken, arkadaşlarınızla videolar paylaşabilir ve onlar hakkında konuşabilirsiniz.

YouTube’nin mesajlaşma özelliğini sitenin sağ üstünde bulunan bildirimler ikonunun yanında bulabilirsiniz. Tıpkı Google Hangouts ve Gmail’deki gibi konuşma geçmişleri de sol tarafta görünücek. Herhangi bir videoyu altındaki ‘paylaş’ butonu sayesinde mesajlaşma özelliği üzerinden kolayca başkalarıyla paylaşmak da mümkün.

Yeni özellik bugün YouTube’a ekledi ancak tüm kullanıcıların mesajlaşmaya erişmesi bir haftayı bulabilir.

... daha fazla

Yanıtla
 • 7 saat önce

Pilini değiştirene Apple'dan 190 TL kredi!

iPhone'ları kasıtlı olarak yavaşlattığını kabul eden Apple, pilini garanti dışı değiştiren kullanıcılara 190 TL'lik bir kredi sunacağını açıkladı.

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yıl pil performanslarını iyileştirmek ve aniden kapanmalarını önlemek için iPhone'ları kasıtlı olarak yavaşlattığını itiraf etmişti. Şirket daha sonra başlattığı pil değişim programı ile kullanıcılara 190 TL'lik indirim yaparak cihazlarının pillerini değiştirme fırsatı sundu.

Apple bu indirimden yararlanamayan kullanıcıları için yeni bir telafi yoluna gittiğini duyurdu. Açıklamaya göre 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında iPhone 6 veya üst model cihazlarının pillerini garanti dışı değiştirmiş ve ödeme yapmış kullanıcılara 190 TL'lik bir kredi sunulacağı belirtildi. Bu değişim işleminin Apple Store, Apple Onarım Merkezi veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı'nda yapılmış olması gerekiyor.

Apple bu duruma uyan müşterilerine 23 Mayıs 2018 ile 27 Temmuz 2018 krediyi nasıl alacaklarına dair bir e-posta göndereceğini açıkladı. 190 TL'lik bu kredini elektronik para transferi yoluyla veya pil değiştirmek için kullanılan kredi kartına yansıtılacağını ifade eden şirket, bu şartlara uyan ancak e-posta almayan kullanıcıların ise kendileriyle iletişime geçmesi gerektiğini belirtiyor.

Apple garanti kapsamında pil değiştirme işlemi yapan kullanıcıların bu ayrıcalıktan faydalanamayacaklarını açıklarken, iPhone 6 veya üst modeller için 2018 yılının sonuna kadar garanti dışı pil değiştirme işlemlerine yönelik bir fiyat indirimi uygulanacağını da duyurdu.

... daha fazla

Yanıtla
 • 7 saat önce

7 ilde operasyon! Çok sayıda gözaltı var

İZMİR merkezli 7 ilde, FETÖ/PDY ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle kanun hükmünde kararname (KHK) ile kapatılan derneklerin yöneticilerine yönelik düzenlenen operasyonda, 22 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler arasında, örgütün 'izdivaç sorumlusu'nun da bulunduğu belirtildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, hakkında yakalama kararı çıkarılan 36 kişiye yörelik operasyon düzenledi. İzmir merkezli Hatay, Ankara, Afyon, Denizli, Isparta ve İstanbul'da önceden belirlenen adreslere yapılan baskınlarda 22 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 2'sinin, daha önce yurt dışına kaçtıkları öğrenildi.

FETÖ/PDY ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle daha önce KHK ile kapatılan derneklerin yöneticilerine yönelik operasyonda gözaltına alınanlar arasında, örgütün izdivaç sorumlusunun da bulunduğu belirtildi. Ayrıca şüphelilerden bazılarının ByLock kullandıklarının belirlendiği ifade edildi.

... daha fazla

Yanıtla

Finkafe Mobil

2018 @Mobifin