• 7 gün önce

KALPLERİ TEMİZ ONLARIN..

Yanıtla
 • 7 gün önce

Yanıtla
 • 7 gün önce

40 yıllık mesleğini ABD başkanlığı için bırakan Starbucks efsanesinden altın tavsiyeler

982'de "Pazarlama Direktörü" olarak başladığı Starbucks'ı beş yıl sonra satın alarak 31 yılda 77 ülkede 28 bin şubeye sahip bir imparatorluğa dönüştüren Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Howard Schultz, bu ayın sonunda emekliye ayrılıyor. Kararını New York Times'a açıklayan kahve üstadı, 2020 ABD Başkanlık Seçimleri için başkan adayı olacağı yönündeki söylentileri yalanlamıyor. İşte Howard Schultz'dan altın sözler:

GİRİŞİMCİLİK ÜZERİNE
"Girişimcilik, herkes için uygun bir yolculuk değil. Evet, kazandın mı kazanıyorsun ama kayıpların kalp kırıcı seviyede olabilir. Girişimciler yaptıkları işi, birçok şeyden feragat etmelerine ya da bazen acı çekmelerine değecek kadar sevmeli. Başka türlüsü çok düşünülebilir değil."

TUTKU ÜZERİNE
"Diğerlerinin pratik düşüncelerine kıyasla siz, çok daha fazla hayal edin. Diğerlerinin "mümkün" dediğinden çok daha fazlasını bekleyin. Diğerlerinin mantıklı düşüncelerinden çok daha fazla dikkatli olun."

AKIL HOCALIĞI ÜZERİNE
"Doğru akıl hocanız varsa, zayıf noktalarınızı göstermekten korkmayın. Bir şeyi bilmiyorsanız, bilmediğinizi kabul edin. Zayıflığınızın farkına vardığınız anda tavsiye almaktan korkmayın. Diğer insanların ne kadar yardımcı olabileceğine şaşıracaksınız."

LİDERLİK ÜZERİNE
"Her gün daha fazla fark ediyorum, liderliğin temellerinden biri kendinizin güvensiz hissettiği anlarda bile diğerlerine güven aşılayabilme kabiliyetine sahip olmaktan geçiyor."

ÖZGÜNLÜĞÜN ÖNEMİ ÜZERİNE
"Sürekli değişen toplumlarda, en güçlü ve sürekli markalar kalpten inşa edilenler oldu. Gerçek ve sürdürülebilirler. Yapıları daha güçlü çünkü bir reklam kampanyası üzerine değil insan ruhu üzerine kuruldular."

KARARLILIK ÜZERİNE
"Benim hikâyem sabır, yetenek ve şans üzerine kurulu. Olmasını çok istedim. Hayatımı ellerimin arasına aldım, olabilecek herkesten bir şeyler öğrendim, yakalayabildiğim her fırsatı değerlendirdim ve başarımı adım adım kalıba soktum."

... daha fazla

Yanıtla
 • 7 gün önce

Eğer işler yanlış gidiyorsa sen onlarla gitme.

Roger W. Babson

Yanıtla
 • 7 gün önce

Türkiye’de Çalışanların %32’si patron olmak istiyor. Peki sadece istemek yetiyor mu, yetmiyor. Adım atmak, harekete geçmek lazım.

Yanıtla
 • 9 gün önce

Kendi işinle meşgul ol !

Yanıtla
 • 9 gün önce

Yanıtla
 • 9 gün önce

Tesla Türkiye için iş ilanı verdi!

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Tesla’nın Türkiye’de şube ve şarj istasyonları açacağını hatta açılışı bizzat kendisini yapacağını attığı tweet ile duyurmuştu. Ülkemizdeki faaliyetlerini hızlandırmaya başlayan Tesla, şimdi de İstanbul’da faaliyet gösterecek servisi için Müdür ilanı verdi.

Tesla'nın resmi internet sitesinde yer alan ilana göre firma İstanbul'da açacağı ilk resmi servisi için Servis Müdürü arıyor. İngilizce olarak yayınlanan ilanda müdürün iş tanımı ile ilgili detaylı bilgiler yer alıyor ve otomobil sektöründen olması gerekmediğinin altı çiziliyor. Müdürün özellikle ekibe liderlik etmesi beklendiği belirtilen ilanda en az lisans yani üniversite mezunu olma şartı var. Ayrıca iyi derecede İngilizce bilgisi de aranan şartlar arasında yer alıyor.

Eğer siz de bu asgari şartları sağlıyor ve iş ilanına başvurmak istiyorsanız Tesla'nın internet sitesini kullanabilirsiniz.

... daha fazla

Yanıtla
 • 9 gün önce

Talisca, Çin kulübüne imza atmış. TL bile #Talisca'nın vizyon ve kariyeri kadar değer kaybetmemişti.

Yanıtla
 • 10 gün önce

İşte Elon Musk'tan Ariana Huffington'a, Bill Gates'ten Mark Zuckerberg'e 10 başarılı ismin sabah rutinleri 👇👇👇

Yanıtla
 • 10 gün önce

Vay be böyle işverenler de varmış 👏🏻

Yanıtla
 • 11 gün önce

Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nda Görevlendirilmek Üzere Sınavla 500 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alınacak!

11-12 Ağustos 2018’de Yapılacak Sınavın Başvurusu 2 Temmuz 2018’de Başlayacak.

ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının;

KPSS17, KPSSP18, KPSS22, KPSS23, KPSS27, KPSSP28, KPSS47 ve KPSS48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan alanlar yazılı ve sözlü sınavlara başvurmaya hak kazanacaklar.


Ayrıtılı Bilgi İçin: https://www.vdk.gov.tr/tr-TR/Duyurular/Vergi-Mufettis-Yardimciligi-Giris-Sinavi-2018

... daha fazla

Yanıtla
 • 11 gün önce

Atanamayacağını bile bile her sene KPSS’ye başvuran adam karşılıksız aşktan korkar mı sandın?

Yanıtla
 • 11 gün önce

#girisimciyenotlar Başvuru sırasında rakibimiz yok, rakiplerimiz kötü yapıyor, biz daha iyiyiz demeyin. Rakiplerinizi saydamlıkla açıklayın ve neyi farklı yaptığınızı anlatın.

Yanıtla
 • 11 gün önce

#girisimciyenotlar Başvuru sırasında pazarın toplam büyüklüğü sorusuna 100 birim diyip yatırım için 20 birim istemeyin. İkisinden birisi yanlıştır.

Yanıtla
 • 11 gün önce

Bir şeyi yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bin bahane..

Yanıtla

Güncel Başlıklar

Finkafe Mobil

2018 @Mobifin